jednotlivý seminář

Pohledová diagnostika

Podrobnosti

Znaky v obličeji, oku, na jazyce či nehtech nám ukazují stav nerovnováhy dlouho před tím, než se projeví nemoc. Ukazují nejen nutriční nedostatky (vitaminy, minerální látky, makroživiny) ale i nadbytky, potažmo mohou indikovat již stavy nemoci nebo její příčiny. V tomto jednodenním semináři se naučíte základy pohledové diagnostiky tak, jak je ve své klinické praxi využívají naturopaté či praktici Funkční medicíny.

Znalosti získané na tomto semináři jsou nedílnou součástí moderní praxe nejen pro naturopaty, ale i pro nutriční terapeuty a zdravotnické profese.

Seminář je vhodný pro výživové poradce, fitness trenéry, zdravotní sestry, lékaře, nutriční terapeuty, nutriční specialisty, všechny se zájmem o naturopatii a také pro studenty Školy Klinické Naturopatie.

Program:
Dopolední blok:
Úvod do pohledové diagnostiky, obličej a ústa, diagnostika jazyka

Odpolední blok:
Pokračování diagnostiky jazyka a oko, nehty, vlasy, uši a krk, konzultace, praktické případy

V průběhu dne budou krátké přestávky a čeká vás také hodina pauza na oběd.

Informace pro studenty Školy KN: Tento seminář patří mezi povinné semináře pro všechny studenty oboru Klinická naturopatie. Doporučeno absolvovat v jakémkoliv ročníku. Seminář se vám započítá do studia jako 8 hodin kontaktní výuky.

Úroveň: *
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 

Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz.

Místo konání: Praha (přesnou adresu obdrží účastníci emailem) 

Vaše dotazy rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.

Co se dozvíte

  • Získáte praktické znalosti a dovednosti pohledové diagnostiky.

Obdržíte

  • Vyšetřovací tužkovou svítilnu, přehlednou tabulku příznaků nutriční nedostatečnosti a toxického zatížení a plakát k vyplnění diagnostiky jednotlivých částí obličeje v průběhu semináře
  • Každý účastník obdrží po absolvování semináře certifikát emailem

O lektorovi

Kunftová Karolína, Mgr.

Mgr. Karolína Kunftová nejprve vystudovala přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, kde ji nejvíce nadchla biologie a fyziologie člověka i botanika. V posledním roce studia si vybrala studijní pobyt v holandském Maastrichtu, kde se věnovala oboru Public Health and Health Management. Poté pracovala v oblasti fyzio-fitness a současně jako HR managerka v IT firmách. Až v roce 2016 objevila naturopatii a ta ji změnila život. Vystudovala dvoj-obor Klinická nutriční medicína a Západní fytoterapie na Škole Klinické Naturopatie. Od roku 2018 se věnuje své naturopatické praxi. Ráda se neustále vzdělává a experimentuje, aby mohla svým klientům i studentům Školy Klinické Naturopatie být dobrou průvodkyní na cestě ke zdraví. V roce 2020, díky své mentorce Kateřině Boesenberg BHSc. ND, Karolína převzala kliniku Naturopathic Solutions v Praze, která je od roku 2022 zároveň klinikou studentskou. Karolína se také věnuje propagaci naturopatie na živo i v online světě.

Základní údaje

Termín 2. 11. 2024
Čas konání 9:00 - 18:00
Obtížnost
Délka semináře 8 hodin

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter