Naši lektoři

Boesenberg Kateřina, BHSc. ND

Boesenberg Kateřina, BHSc. ND

Kateřina Boesenberg BHSc. ND se oborům nutriční výživy a celostní přírodní medicíny začala věnovat v roce 2001 na Australian College of Natural Therapies (Sydney, Austrálie). Odborné obory klinické naturopatie a klinické nutriční medicíny (Dip. Nut. 2005, Adv. ND 2006) pak vystudovala na prestižní Nature Care College v Sydney. Po jejich dokončení si nejdříve rozšířila vzdělání o diplom z univerzity Charlese Sturta v oboru Health Sciences (2007) a následně o kvalifikace u Institutu Funkční Medicíny v Británii (2012-14). V soukromé praxi, kterou vede od roku 2005 (Sydney, Praha), se specializuje na nedostatky imunitního systému, autoimunitní onemocnění, hormonální nerovnováhu a obtíže zažívacího traktu. V současnosti se kromě privátní praxe věnuje převážně přednáškové a lektorské činnosti. Je prezidentkou České Naturopatické Společnosti, asociace podporující rozvoj klinické naturopatie v České republice a zakladatelkou a ředitelkou Školy Klinické Naturopatie. V letech 2018 – 2020 zastávala pozici Předsedkyně Evropského výboru Světové naturopatické federace a zároveň byla členkou jejího exekutivního výboru.

 

Blaho Eva, Adv Dip Nut & Adv Dip WHM

Blaho Eva, Adv Dip Nut & Adv Dip WHM

Záujem o zdravú stravu sa u nej prehĺbil už počas štúdia na Hotelovej akadémii v Čadci, kde získala teoretické a praktické skúsenosti ohľadom technológie postupov a prípravy jedál. Po rozhodnutí venovať sa tejto téme intenzívnejšie a so zámerom dosiahnuť čo najkvalitnejšie vzdelanie, si vybrala štúdium na prestížnej škole prírodnej medicíny ACNT Australasian College of Natural Therapies, v Austrálii. Trojročné štúdium so špecializáciou na zdravú výživu a fytoterapiu („Clinical Nutrition & Western Herbal Medicine“) úspešne ukončila v roku 2011.
Počas štúdia pracovala na fakultnej klinike, ako aj konzultantka v oblasti fytoterapie a stravovania v špecializovaných predajniach so zdravou výživou. Bola to výborná príležitosť, počas ktorej sa naučila aplikovať teoretické poznatky pod dohľadom skúsených pedagógov priamo do praxe.

Po návrate na Slovensko si rozbehla vlastnú konzultačnú prax zameranú na poradenstvo v oblasti zdravého stravovania. Jej cieľom je šíriť ideu zdravej výživy a šťastného života práve tu, kde je doma.
V rokoch 2014-2017 pôsobila na 1. klinike celostnej medicíny na Slovensku – Medante ako nutričný poradca pre širokú škálu klientov s rôznymi zdravotnými problémami.
Do jej pracovného portfólia patrí aj spolupráca s občianskym združením Jem iné, FoodKut, Food 2.0, ktoré šíria ideu moderného stravovania a zabezpečujú zdravú stravu pre deti aj dospelých.
Venuje sa aj publikačnej a vzdelávacej činnosti vo forme písania kníh, článkov, workshopov a rôznych prednášok. Spolu s MUDr. Petrom Minárikom, PhD. a ďalšími lekármi špecialistami spolupracovala na sérií kníh „Diéta pri ochoreniach …“ 
Napriek tomu, že je momentálne na materskej dovolenke, stále aktívne pracuje a prehlbuje si vedomosti hlavne v oblasti funkčnej medicíny.
 

Černá Tereza, MUDr., CFMP

Černá Tereza, MUDr., CFMP

Funkční lékařka MUDr. Tereza Černá, CFMP (Certified Functional Medicine Practitioner) absolvovala 2. lékařskou fakultu v Praze z roku 2011, poté se v rámci přípravy k atestaci pohybovala na odděleních rehabilitace a neurologie. V roce 2018 složila atestaci z Rehabilitační a fyzikální medicíny. Hlubší zkoumání podstaty chronických obtíží a zájem o celostní pohled na člověka a zdraví ji přivedl k funkční medicíně, poté ke spolupráci s Institutem funkční medicíny v Praze a vystudováním dálkově tento obor na Functional Medicine University v USA, který zakončila v květnu 2021.V současné době se věnuje nejen klasické rehabilitační medicíně, ale také vlastní praxí funkční medicíny v Centrum Be balanced na Praze 6. Tereza je maminkou dvou malých kluků, kteří jsou její největší inspirací v životě. Ve volném čase se věnuje triatlonu, hraje na klavír, čte, miluje čas strávený v přírodě. Žije s manželem a dětmi v Praze.

Hájková Pavla, Mgr.

Hájková Pavla, Mgr.

Mgr. Pavla Hájková vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a mezinárodní rozvojová studia na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde poté tři roky pokračovala v doktorském studiu se zaměřením na výživu a přírodní medicínu v tzv. rozvojových zemích. Její pohled na výživu a zdraví člověka formovaly pracovní pobyty v jižní Francii a v západoafrické Ghaně, kde se podílela na projektech komunitního rozvoje. Zájem o přírodní medicínu a celostní přístup ke zdraví ji přivedl do Školy Klinické Naturopatie v Praze, kde absolvovala obory Klinická nutriční medicína a Západní fytoterapie. Od roku 2015 vede na Uherskohradišťsku vlastní privátní praxi "Přirozeně ke zdraví". Specializuje se zejména na výživový koučink, aplikaci léčebné výživy a individuální fytoterapie při zdravotních potížích a jako maminka tří malých dětí také na naturopatickou péči o matku a dítě. Věnuje se přednáškové činnosti a lektorství v oblasti výživy a zdravého životního stylu a se Školou Klinické Naturopatie spolupracuje na psaní studijních skript.

Hamplová Karolína

Hamplová Karolína

Karolína Hamplová je koučka pro ty, kdo se chtějí vydat na cestu proměny. "15 let v korporátním světě mě přivedlo k rozhodnutí vydat se novým směrem. Po narození mého syna jsem vedla skupinové fitness lekce, následovalo studiu výživového poradenství a masáží. Prošla jsem studiem Mindset Coachingu® a Mindset Health Coachingu, což mě zavedlo až ke studiu prvního ročníku Klinické nutriční medicíny, kde jsem prohloubila své znalosti a nyní zahajuji studium dvouletého oboru Psychologie zdraví. Jsem žena, která propadla kouzlu knih a neustále pátrá po odpovědích na životní otázky. Inspiraci hledám ve stránkách knih z různých oborů – od klinické psychologie po biochemii a neurovědu. Stále se učím z nejnovějších výzkumů v oblasti zdraví. Inspirují mě příběhy lidí, neboť v každém z nich vidím jedinečnost a sílu. Zajímá mě, jak náš způsob života formuje naši realitu. Hlouběji vnímám moc stravy a to, jak dokáže programovat naše tělo. Věřím, že každý z nás má v sobě dostatek síly a schopností překonat výzvy, které se mu postaví do cesty. Začít něco nového v životě vyžaduje odhodlání, a i ti nejzkušenější začínali jako začátečníci."

Holečko Anastazie, MUDr., CFMP

Holečko Anastazie, MUDr., CFMP

MUDr. Anastazie Holečko CFMP (Certified Functional Medicine Practitioner), vystudovala medicínu na Lékařské univerzitě v polské Lodži. Během studia západní medicíny se setkala s doktorem Nidou Chenagtsangem, u kterého začala paralelně studovat tradiční tibetskou medicínu. Absolvovala stáže ve Francii (na Univerzitě Henry Point-Care), v tibetských nemocnicích v Dharamsale (Indie) a také v Tibetu, zejména v Xiningu a v Mahlo. Po ukončení studia medicíny se přestěhovala do Prahy, kde založila nejen rodinu, ale i českou pobočku Akademie tradiční tibetské medicíny (Sorig Khang International). V Praze krátce pracovala na interním oddělení (gastroenterologie) v Nemocnici Motol. Po narození dětí se do nemocnice již nevrátila, ale začala studovat funkční medicínu, která ji oslovila celostním přístupem ke zdraví a hledáním skutečných příčin nemoci, což předtím našla jen ve východní medicíně. Ukončila pak studium funkční medicíny na Functional Medicine University v USA a program pro lékaře IFMV v Praze. Již 10 let přednáší a vede workshopy zaměřené na zdravý životní styl, výživu a vnější terapie z pohledu tradiční tibetské a moderní funkční medicíny.  Od dospívání ji fascinuje práce s myslí, zkoumá různé druhy meditace a jejich účinek na zdraví. 
 

Chmelík Petr, Ing.

Chmelík Petr, Ing.

Reiki mistr Ing. Petr Chmelík vyučuje kurzy Reiki již 22 let. "Na podzim roku 1995 jsem se poprvé dozvěděl o Reiki a stál jsem před stejným rozhodnutím jako vy – mám to zkusit či ne? Tehdy jsem si uvědomil, že kurz Reiki I. mě může obohatit, a přihlásil jsem se na nejbližší možný termín. Moje zážitky a pocity mne utvrdily v tom, že jsem našel správný směr své životní cesty a že jsem lépe pochopil sám sebe i lidskou existenci jako takovou. Následující rok jsem se přihlásil do devítiměsíčního intenzivního kurzu Reiki, který jsem absolvoval v International Association of Reiki pod vedením mistra Reiki ThDr. Mari Hall, která nyní žije v Texasu. Dave King z Kanady byl pro mne dalším Reiki mistrem, u kterého jsem absolvoval kurz Reiki ve stylu Tradiční japonské Reiki. Naučil mne netradiční přístup k Západní Reiki a mnoho původních technik Mikao Usui. Pro zasvěcení do mistrovské energie jsem se rozhodl v roce 1997 u Reiki Mistra Elišky Meclové v Hradci Králové. Mistrovské zasvěcení posílilo moji vnitřní harmonii a přání předávat Reiki učení ostatním lidem a proto jsem absolvoval v roce 1999 zasvěcení u Ing. Pavla Kutičky v Praze na Mistra Reiki Učitele. Od roku 2000 pořádám kurzy Reiki všech stupňů. V roce 2005 jsem založil Centrum aplikované Reiki, kde se věnuji Reiki terapii a organizování skupinových a individuálních kurzů Reiki především v Praze a v Českých Budějovicích."

Kunftová Karolína, Mgr.

Kunftová Karolína, Mgr.

Mgr. Karolína Kunftová nejprve vystudovala přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, kde ji nejvíce nadchla biologie a fyziologie člověka i botanika. V posledním roce studia si vybrala studijní pobyt v holandském Maastrichtu, kde se věnovala oboru Public Health and Health Management. Poté pracovala v oblasti fyzio-fitness a současně jako HR managerka v IT firmách. Až v roce 2016 objevila naturopatii a ta ji změnila život. Vystudovala dvoj-obor Klinická nutriční medicína a Západní fytoterapie na Škole Klinické Naturopatie. Od roku 2018 se věnuje své naturopatické praxi. Ráda se neustále vzdělává a experimentuje, aby mohla svým klientům i studentům Školy Klinické Naturopatie být dobrou průvodkyní na cestě ke zdraví. V roce 2020, díky své mentorce Kateřině Boesenberg BHSc. ND, Karolína převzala kliniku Naturopathic Solutions v Praze, která je od roku 2022 zároveň klinikou studentskou. Karolína se také věnuje propagaci naturopatie na živo i v online světě.

Kříž Ladislav

Kříž Ladislav

Ladislav Kříž své schopnosti podědil po tatínkovi, jež se léčitelstvím zabýval celý svůj život a který vytvořil pro svoji metodu i tento název: FYTODIAGNOSTIKA.

"Pradědeček František, který žil ve vesnici Hrobce přímo pod Řípem, ve svém krámku kromě běžného kupeckého zboží prodával i bylinky a měl schopnost diagnostikovat nemoci. Stejně tak jeho syn Ladislav, který velice dobře pracoval s virgulí. Ladislav vystudoval vojenskou školu a stal se zeměměřičem. Fytodiagnostiku bohužel praktikovat nestihl, protože v roce 1945 padl ve druhé světové válce. Mému otci Lubomírovi bylo devět let a do světa bylinek ho postupně zasvětil dědeček František. Táta se od 70. let začal věnovat fytodiagnostice a vytvořil pro svoji metodu i tento název. V té době pracoval jako geolog v podniku Geoindustra, který ho vyslal pracovně na Kubu. Při průzkumech terénu uplatňoval i schopnost práce s virgulí. Především ho tam ale čekalo setkání s dědou kubánského kolegy, který byl šaman. Na hlavě roztrhaný slamák, v puse doutník. Vyzařoval hluboký klid a poznání. Uměl sotva číst a psát, neměl nic, člověk by ho považoval za chudáka, ale přitom měl obrovské vnitřní bohatství. O bylinách věděl úplně všechno a otce nesmírně obohatil. Tatínek poznal, že každý kraj má své specifické byliny a začal studovat i ty latinskoamerické. Po návratu z Kuby se do studia fytodiagnostiky ponořil ještě hlouběji a významně ji rozvinul do dnešní podoby. Co se naučil, v průběhu let předal mně a mému o dva roky staršímu bratru Robertovi. A my se tuto fytodiagnostiku budeme společně učit."

 

Malíková Romana, Mgr. et Mgr.

Malíková Romana, Mgr. et Mgr.

Mgr. et Mgr. Romana Malíková je certifikovaná somatická koučka a kulturní antropoložka s 10+ lety praxe. Vede workshopy a konzultace metodiky kvalitativního výzkumu pro univerzitní studenty a pedagogy. V rámci somatického koučinku využívá strukturu GROW a nabízí celostní přístup ke klientům s ohledem na racionální, emoční a tělesnou rovinu. V obou činnostech kombinuje odborné know-how a zkušenosti získané jednak praxí, jednak VŠ studiem kulturní antropologie, andragogiky a sociologie. Obě zaměření spojují její celoživotní zájem o člověka, propojení těla s myslí a touha porozumět lidem. Vystudovala dva magisterské dvojobory: Kulturní antropologie a Andragogika plus Sociologie a Andragogika na Univerzitě Palackého v Olomouci. Absolvovala řadu kurzů a workshopů, včetně výcviku somatického koučování ICF (2022–2023), zakončeného zkouškou a certifikací. Od roku 2014 působí jako kvalitativní výzkumnice, facilitátorka, kulturní antropoložka pro několik projektů a institucí v ČR i zahraničí. Za posledních 10 let se také věnovala tématům jako život lidí s postižením, sexuální práce, rodičovství, vedení rozhovorů aj.
"Mou prací vždy bylo porozumění lidem pomocí hloubkových rozhovorů a pozorování. Díky tomu jsem se naučila plně vnímat druhé i samu sebe a pracovat s tím ve prospěch všech zúčastněných. Celostní zájem o člověka mi doplňuje somatické koučování, které mi otevřelo dveře do poznání fungování těla a jeho propojení s myslí. Témata, která mě zaručeně vždy nadchnou, jsou způsoby, jak se dostat blíž k sobě."

Nováková Pavlína

Nováková Pavlína

Pavlína Nováková je profesí oční optik - optometrista s 30 letou praxí, k očím má tedy vztah velice blízký. K celkové diagnostice podle tradiční medicíny, kde hraje Iridologie důležitou roli se dostala přes 5leté studium přírodní medicíny v Praze. V současné době souběžně vykonává svoji původní profesi a Iris diagnostiku –terapii podle zásad tradiční, přírodní medicíny. Klade důraz na praktický rozbor pochopitelný pro klienta.

Novotná Monika, Ing.

Novotná Monika, Ing.

Ing. Monika Novotná se ke své současné profesi dostala tak trochu oklikou. Původně vystudovala ekonomii na České zemědělské univerzitě v Praze a víc než 13 let pracovala jako specialistka on-line komunikace a eCare. Touha pochopit, jak funguje naše tělo a jak mu můžeme přírodní cestou pomoct ke zdraví, ji zavedlo až ke studiu Klinické nutriční medicíny. Po úspěšném završení 3,5 letého studia na Škole Klinické Naturopatie začala svou praxi terapeutky. Jako důležitý nástroj pro diagnostiku používá iridologii (rozbor oční duhovky). Snaží se klientům vysvětlit, jak funguje právě jejich tělo, k čemu mají dispozice a co vše mohou sami ovlivnit. Zároveň je učí vnímat své tělo a umět číst signály, které jim dává. S tím pak souvisí i nastavování optimálních stravovacích návyků.
Ve své praxi se zaměřuje na poruchy zažívacího traktu, mentální vývojové poruchy (PAS, ADHD, ADD), problémy se spánkem, únavu, stres, autoimunitní onemocnění a prevenci civilizačních chorob.
Monika působí v rámci projektu HealthJam a můžete ji potkat na Klinice integrativní medicíny v Praze na Andělu.

Pavlištová Pavla

Pavlištová Pavla

Pavla Pavlištová patří k předním představitelům týmu non toxic velké FB skupiny Svět non toxic, která jako jedna z prvních vytvořila platformu a komunitu pro lidi s kontaktní dermatitidou a kožními nemocemi a je zároveň předsedkyní stejnojmenného spolku Svět non toxic, z.s. K problematice non toxic se dostala kvůli svým zdravotním problémům, v 25 letech jí byla diagnostikována endometrióza, kterou lékaři léčili konvenčně, zejména silnou hormonálně syntetickou léčbou. Terapie takto vedená jí však způsobila vážné zdravotní problémy. K přetrvávajícím potížím spojeným s endometriózou se postupně přidala narušená imunita, opakované záněty, infekce, kožní kontaktní reakce, ekzémy. Vypozorovala, že na mnoho chemických látek reaguje silným podrážděním a konvenční léčba nemá žádný efekt. Po těchto peripetiích si Pavla uvědomila, že standardní léčbu již nechce dále následovat a vydala se na cestu samoléčby. Postupně si nejen sama na sobě ověřila, že k terapii je nutno přistupovat celostně. Na své cestě a pátrání se dostala k myšlence non toxic a připojila se k tehdy rozvíjející se komunitě pacientů a lidí, které problematika zajímala. Již během prvního roku přístupu non toxic se Pavla zcela zbavila ekzému, vypozorovala reakce na některé chemické látky, pustila se do kompletní změny domácnosti a péče v duchu filozofie non toxic. Po dvou letech non toxic péče začaly mizet i symptomy spojené s endometriózou a narušenou imunitou, z těchto se postupně zcela vyléčila. Mnoho let se také aktivně zajímá o alternativní terapie a věnuje se charitativním projektům.

Podpěrová Jana, Mgr. Ing.

Podpěrová Jana, Mgr. Ing.

Mgr. Ing. Jana Podpěrová je absolventkou Školy Klinické Naturopatie a od roku 2016 provozuje svou vlastní praxi. I když je původní profesí „ajťák“, přírodní medicína je jí blízká už dlouho. Ráda vzpomíná na babičkovské rady, které leckdy zabraly mnohem lépe než tabletky od lékaře. Když se pak v dospělosti ozvaly zdravotní problémy, náhoda (?) ji zavedla do ordinace klinické naturopatky a tento obor jí učaroval. Hlavně proto, že naturopatie je založena na výsledcích vědeckého zkoumání a nejde tedy o žádné kouzlení. I když někdy výsledky naturopatických terapií jako kouzlo vypadají.

Přibyl Jakub

Přibyl Jakub

Jakub Přibyl je konzultant pro personalizovanou výživu s dlouholetou praxí v oblasti nutriční prevence a sportovní dietologie. Má bohaté zkušenosti s vývojem, výrobou a praktickým využitím doplňků stravy. Působí také jako externí konzultant pro firmy zabývající se výrobou a distribucí potravin. Je spoluzakladatelem a produktovým vývojářem ve firmě Trime, která se zabývá výrobou doplňků stravy.

Rovenská Daniela, Mgr.

Rovenská Daniela, Mgr.

Mgr. Daniela Rovenská má více než deset let praxe s využitím tkáňových solí u klientů, pořádání kurzů a seminářů. Lékárnice a spolumajitelka lékárny Zelený Anděl, která se zaměřuje na přírodní způsob terapie. Absolventka homeopatické školy a celé řady kurzů z oblasti alternativního přístupu ke zdraví.

Schirlo Milan

Schirlo Milan

Milan Schirlo: "Téměř 20 let zkušeností na poli tradiční čínské medicíny mi dává rozhled, který chci předávat dál. Pacientům, dalším terapeutům a běžným lidem, kteří propadli kouzlu čínské medicíny a jejím specifickým zákonitostem. Tyto zkušenosti předávám dál na pravidelných víkendových setkáních a seminářích, píši odborné články a natáčím edukativní videa. Když učím, vždy se snažím ukázat lidem zkušenosti jiných lidí. To aby věděli, že ve svém utrpení ani ve své naději nejsou sami. Že to či ono nějak funguje, že to či ono se už tisíckrát přihodilo někomu jinému, že v tom zkrátka nejsou sami. Zkušenosti jiných a příběhy z cest za uzdravením nejen otevírají lidská srdce, ale přenášejí živoucí moudrost, mnohem lépe než odborné poučky. A já jejich pomocí zkouším kromě těla léčit také duši svých klientů, pacientů, nebo prostě jen lidí, kteří mi chtějí naslouchat. „Učit se musíte celý život“ – to říkám všem, kteří mě chtějí poslouchat. Učit se naslouchat svému tělu, svému já, světu kolem sebe, ostatním lidem a přírodě. Tam je pravda, řád a moudrost".

Sommer Zuzana, Mgr.

Sommer Zuzana, Mgr.

Mgr. Zuzana Sommer mezinárodně registrovaný praktik Bachovy květové terapie. Již více než 15 let pracuje s Originálními květovými esencemi Dr. Bacha, vede semináře, přednášky a workshopy zaměřené na práci a praktické zkušenosti s touto oblíbenou terapií. V roce 2013 ukončila v Rakousku odborné vzdělávání GBA (Gesselschaft für Biochemie nach Dr.Schüssler und Anlitzanalyse) v oblasti Schüsslerových solí a analýzy z obličeje. Ve své praxi a práci propojuje a nachází čím dál víc fascinující souvislosti mezi Originálními květy Dr.Bacha a biochemií Dr. Schüsslera. 

Svobodová Petra, Bc.

Svobodová Petra, Bc.

Petra Svobodová po ukončení bakalářského oboru Biomateriály pro medicínské využití na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze se odstěhovala na Island, kde pochopila, že pokud má být její budoucí práce i koníček, tak musí své pole působnosti přesunout z anorganického oboru více ke stravě, k pochopení lidského těla. A tak se stala studentem Školy Klinické Naturopatie, kde se spojilo vše, co ji fascinuje: vliv stravy, funkčních potravin, nutričních doplňků a bylinek na lidské tělo. V roce 2018 absolvovala rekvalifikační kurz Poradce pro výživu akreditovaný MŠMT. V roce 2019 získala certifikát od společnosti Nordic Laboratories k interpretaci DNAlife testů. Od prosince roku 2020 působí jako terapeut na Institutu funkční medicíny a výživy, kde zároveň koordinuje členy Programu funkční medicíny. Informace nabyté ze Školy Klinické Naturopatie se Petra snaží veřejnosti předat pomocí jednoduchých tipů na svém blogu Cookmeslow, který založila v době, kdy žila s rodinou v Portugalsku.
 

Talacko Soňa, Mgr. PhD.

Talacko Soňa, Mgr. PhD.

Mgr. Soňa Talacko, PhD. je vědecký specialista v oblasti biochemie a výživy. Vystudovala Biochemii a Vývojovou a buněčnou biologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Doktorské vzdělání v oblasti nádorové biologie získala ve spolupráci s Ústavem molekulární genetiky AV ČR v Praze. Od roku 2013 vyučuje na Škole Klinické Naturopatie předměty Nutriční biochemii a Farmakologii. V rámci přednáškové činnosti spolupracuje také při pořádání certifikovaných nutrigenomických seminářů pro odbonou věřenost. Je autorkou několika vědeckých publikací z oblasti nádorové biologie a tvůrcem studijních skript Nutriční biochemie. Mimo lektorskou činnost se Soňa v současnosti plně věnuje vývoji a výzkumu funkčních potravin a potravinových doplňků. Dále se zabývá hodnocením kvality potravin, odborným školením a poradenstvím v oblasti výživy a vlivu potravin na lidský organismus.

Walter Martin

Walter Martin

Martin Walter pracuje ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady na Chirurgicko-Traumatologické ambulanci.
Je školitel první pomoci, zdravotník zotavovacích akcí pro mládež a dorost (akreditováno MŠMT ČR).
Absolvoval Basic Life Support akreditovaný kurz KPR s využitím AED (Česká resuscitační rada), EMREX - poskytování první pomoci v taktickém prostředí, TCCC akreditovaný kurz Tactical Combat Casualty Care.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter