jednotlivý seminář

Funkční potraviny: nezbytná součást moderní výživy

Podrobnosti

Funkční potraviny nám poskytují léčebný benefit nad rámec své základní nutriční hodnoty a pozitivně ovlivňují naše zdraví. Každá taková potravina má určitou „funkční složku“, která je našemu zdraví prospěšná – probiotické kultury, prebiotika, rostlinné stanoly a steroly, flavonoidy, enzymy či významné množství určitých vitaminů či minerálů.

V tomto jednodenním semináři se naučíte, jaké funkční složky dané potraviny obsahují, jaké je jejich působení a jak a proč je zařadit do svého jídelníčku pravidelněji, aby obohatily a upevnily Vaše zdraví.

V průběhu dne budou krátké přestávky a čeká vás také hodina pauza na oběd.

Zpětná vazba účastníků z minulých ročníků:
"Velmi kladně hodnotím možnost ochutnat pestrou škálu funkčních potravin, kdy některé jako např. šťávu z Noni nebo chlorofyl jsem měla úplně poprvé. Monika je skvělá lektorka, látku hezky vysvětlí a dokáže zaujmout." - Martina B.

"Paní Monika je velice příjemná a její výklad je vždy srozumitelný. Seminář byl velmi zajímavý, navíc obohacený ochutnávkou funkčních potravin." - Šárka

"Úžasný výklad lektorky Moniky, skvěle popsala a vystihla základy a uvedla mnoho praktických tipů." - Marija L.


"Toto byla má první zkušenost se Školou Kl. Naturopatie a ze semináře jsem nadšená, především z celkové atmosféry kurzu a skript! Už mám vyhlídnutý další seminář a uvažuji o víceletém studiu :-) " - Tereza M.

Informace pro studenty Školy Klinické Naturopatie: Tento seminář patří mezi povinné semináře pro všechny studenty oboru Klinická naturopatie. Doporučujeme absolvovat v 1. nebo 2.ročníku. Seminář se vám započítá do studia jako 6 hodin kontaktní výuky. 

Úroveň: *
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná, určeno i pro laickou veřejnost
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 

Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz.

Místo konání: VOŠ Podskalská, Podskalská 10, Praha 2. Detailní instrukce Vám zašleme v týdnu před začátkem semináře.


Vaše dotazy rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.

Obdržíte

  • Každý účastník semináře obdrží skripta.
  • Součástí semináře bude ochutnávka funkčních potravin.
  • Každý účastník obdrží po absolvování semináře certifikát emailem.

O lektorovi

Novotná Monika, Ing.

Ing. Monika Novotná se ke své současné profesi dostala tak trochu oklikou. Původně vystudovala ekonomii na České zemědělské univerzitě v Praze a víc než 13 let pracovala jako specialistka on-line komunikace a eCare. Touha pochopit, jak funguje naše tělo a jak mu můžeme přírodní cestou pomoct ke zdraví, ji zavedlo až ke studiu Klinické nutriční medicíny. Po úspěšném završení 3,5 letého studia na Škole Klinické Naturopatie začala svou praxi terapeutky. Jako důležitý nástroj pro diagnostiku používá iridologii (rozbor oční duhovky). Snaží se klientům vysvětlit, jak funguje právě jejich tělo, k čemu mají dispozice a co vše mohou sami ovlivnit. Zároveň je učí vnímat své tělo a umět číst signály, které jim dává. S tím pak souvisí i nastavování optimálních stravovacích návyků.
Ve své praxi se zaměřuje na poruchy zažívacího traktu, mentální vývojové poruchy (PAS, ADHD, ADD), problémy se spánkem, únavu, stres, autoimunitní onemocnění a prevenci civilizačních chorob.
Monika působí v rámci projektu HealthJam a můžete ji potkat na Klinice integrativní medicíny v Praze na Andělu.

Základní údaje

Termín 19. 1. 2025
Čas konání 9:00 - 16:00 hodin
Obtížnost
Délka semináře 6 hodin

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter