ere

jednotlivý seminář

Jógová psychologie čaker

Podrobnosti

CO JE TO JÓGOVÁ PSYCHOLOGIE ČAKER
Jógová psychologie se zabývá tím, jak čakry neboli metafyzická centra energie v těle ovlivňují mysl, zdraví a chování člověka.

Podle jógové tradice je jemnohmotné tělo naší součástí, kterou nevidíme ani se jí nemůžeme dotknout - je to místo, kde proudí naše energie. Označuje se také jako energetické tělo. V jemnohmotném těle je sedm klíčových bodů, které jsou považovány za víry energie, známé jako čakry. Když se energie v některé čakře zablokuje, vyvolá to fyzickou, mentální nebo emocionální nerovnováhu, která se projevuje buď psychickými příznaky, jako je úzkost, letargie, nebo fyzickými příznaky, jako je špatné trávení. Čím více člověk studuje tato centra a jejich podstatu, tím více chápe rozdíl mezi různými psychologickými a terapeutickými pohledy. (Baghel, Samya & Pradhan, Madhurima, 2015).

FILOZOFIE A/NEBO VĚDA
Informace předávané v tomto semináři jsou založené na jógové filozofii i na mnohaletém bádání západních věd jako je psychologie, sociologie, neurověda a medicína. Jelikož se však jemnohmotného těla nemůžeme dotknout, výsledky vědeckého bádání a různých forem měření energie jsou stále v diskusi. Zároveň již víme, že komplexní jógová praxe a terapie má skvělé výsledky ve fyzických i duševních terapeutických protokolech a tyto výsledky jsou podložené právě tisíci studiemi.

CO SE V SEMINÁŘI NAUČÍTE A CO SI VYZKOUŠÍTE
V tomto semináři Vás Jana Kyriakou provede úvodním vhledem do jógové psychologie čaker, základním pojetím a diagnostikou symptomů energetické nerovnovány. Nabídne také inspiraci k různým terapeutickým přístupům vycházejícím z jógové praxe, aromaterapie, terapie barvami, úpravami v životním stylu i doporučenými psychoterapeutickými přístupy, které se jsou vhodné na konkrétní práci s konkrétní čakrou.

Dopolední část semináře bude věnována především teoretickému úvodu a odpolední část jógové praxi zaměřené na práci s čakrami. Seznámíte se s úlohou jednotlivých čaker a jejich roli ve fyzickém i duševním zdraví. Součástí praxe budou jednoduché asány, dechová cvičení, mantry a meditace. Účastníci a účastnice semináře si tak budou moci vyzkoušet různá cvičení, kterými může pak zkušený jógový terapeut/lektor*ka podpořit zdraví klientů*ek zacílenou dlouhodobější praxí.

Poznámka: Tento seminář nezastupuje cílenou terapeutickou praxi či psychoterapeutickou intervenci.

Místo konání: https://www.palaviznertennis.cz/

Parkování: ZDARMA v místě konání 

Oběd: Doporučujeme si vzít vlastní, případně 5 minut pěšky je Starbucks. V recepci na místě je možno zakoupit kávu, čaj, studené nápoje, sušenky.

Úroveň: *
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 

Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz.

Vaše dotazy rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.


 

O lektorovi

Kyriakou Jana

Jana Kyriakou je certifikovaná lektorka jógy, mindfulness a dalších somatických přístupů k podpoře zdraví a wellbeingu s 25letou praxí a zkušenostmi. Mimo jiné má specializované mezinárodní výcviky v těchto jógových přístupech:

  • Jógová psychologie a terapie
  • Jóga, mindfulness, somatics a péče informovaná traumatem
  • Jóga pro práci se stresem, úzkostmi a poruchami příjmu potravy
  • Mindfulness pro děti, dospívající a pro školy/ky
     
Kromě skupinové a individuální práce s klienty je odbornicí na přinášení jógy a mindfulness do vzdělávání a do firem. Založila organizaci SEMwell, která přináší programy sociálně-emočního rozvoje a učení do škol, do školek a do organizací skrze místní i evropské vzdělávací programy. Více o Janě: http://www.janakyriakou.com/
 

Základní údaje

Termín 26. 5. 2024
Čas konání 9:30 - 16:30
Obtížnost
Délka semináře 6 hodin
Hodnocení / certifikát Ano

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter