ere

jednotlivý seminář

Non toxic: zdraví
s netoxickou péčí

Podrobnosti

Tento seminář vás seznámí s hlavními okruhy non toxic filozofie, která se zaměřuje zejména na eliminaci škodlivé chemie v domácnosti, v péči o pokožku a v produktech běžné péče. Přinese vám cenné rady a tipy, jak zavést non toxic péči do praxe.

Non toxic se orientuje primárně na využití dostupných přírodních zdrojů a alternativ škodlivé chemie a non toxic filozofie je úzce propojena s ekologií a udržitelností materiálů. Tento životní styl nás učí orientovat se ve složení produktů a materiálů a nabízí návod, jak přemíru těch nepřijatelných nebo sporných produktů nahradit. Nabádá a učí, jak se nenechat nachytat líbivým marketingem o „přírodní péči“, kterou se často zaštiťují prodejci a výrobci, jejichž produkty ale vůbec neodpovídají parametrům skutečně bezpečného složení, pouze využívají tzv. greenwashing.

Non toxic péče je mimořádně vhodná pro řešení a prevenci kožních onemocnění, zejména kontaktních dermatitid, atopií a alergií, ale je také základním pilířem celkové péče o zdraví dětí i dospělých.

Co všechno se na semináři dozvíte:

 • Víte, kde všude najdete ftaláty v běžné péči a domácnosti?
 • Kde se můžeme setkávat s konzervanty, které poškozují imunitu?
 • Jak rozpoznat tzv. greenwashing, tedy produkty, které používají marketingová tvrzení k tomu, aby se tvářily ekologicky a čistě přírodně a ve skutečnosti používají problematické látky, které mohou napáchat stejné škody jako běžná komerce - "těžká chemie".
 • Co by měla znát každá maminka, která plánuje těhotenství, jak se připravit na těhotenství a nezatěžovat tělo hormonálními disruptory.
 • Jak nevystavovat malé děti toxické zátěži a hormonálně disruptivním látkám, které narušují vývoj jejich hormonální soustavy a mohou mít významný vliv na neplodnost a zdraví celkově.
 • V čem vařit, aby nádobí neuvolňovalo zdraví škodlivé látky.
 • Kde a jak hledat vhodné alternativy, které ale budou současně funkční a splní nároky, které očekáváme od moderní kosmetiky a drogerie?
 • Perete správně? A jsou prací gely "no risk" jen proto, že výrobce používá formulku "hypoalergenní", ekologický"?


Program:

 • Seznámení s non toxic filozofií, proč mít non toxic domácnost a péči
 • Základy orientace ve složkách, příklady a orientace v certifikátech
 • Péče o pokožku, vlasy a tělo
 • Praní a úklid
 • Textil a interiér
 • Workshop: pleťová péče a dekorativní kosmetika, testování produktů a líčení
 • Péče o pokožku, vlasy a tělo
V průběhu dne budou krátké přestávky a čeká vás také hodina pauza na oběd.

Informace pro studenty Školy Klinické Naturopatie: Tento seminář patří mezi volitelné semináře pro všechny obory. Doporučeno pro studenty všech ročníků. Seminář se vám započítá do studia jako 7 hodin kontaktní výuky.

Úroveň: *
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 

Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz.

Místo konání: Praha (přesnou adresu obdrží účastníci emailem) 

Vaše dotazy rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.

Obdržíte

 • Prezentaci zašleme všem účastníkům v elektronické podobě.
 • Každý účastník obdrží po absolvování semináře certifikát emailem.

O lektorovi

Pavlištová Pavla

Pavla Pavlištová patří k předním představitelům týmu non toxic velké FB skupiny Svět non toxic, která jako jedna z prvních vytvořila platformu a komunitu pro lidi s kontaktní dermatitidou a kožními nemocemi a je zároveň předsedkyní stejnojmenného spolku Svět non toxic, z.s. K problematice non toxic se dostala kvůli svým zdravotním problémům, v 25 letech jí byla diagnostikována endometrióza, kterou lékaři léčili konvenčně, zejména silnou hormonálně syntetickou léčbou. Terapie takto vedená jí však způsobila vážné zdravotní problémy. K přetrvávajícím potížím spojeným s endometriózou se postupně přidala narušená imunita, opakované záněty, infekce, kožní kontaktní reakce, ekzémy. Vypozorovala, že na mnoho chemických látek reaguje silným podrážděním a konvenční léčba nemá žádný efekt. Po těchto peripetiích si Pavla uvědomila, že standardní léčbu již nechce dále následovat a vydala se na cestu samoléčby. Postupně si nejen sama na sobě ověřila, že k terapii je nutno přistupovat celostně. Na své cestě a pátrání se dostala k myšlence non toxic a připojila se k tehdy rozvíjející se komunitě pacientů a lidí, které problematika zajímala. Již během prvního roku přístupu non toxic se Pavla zcela zbavila ekzému, vypozorovala reakce na některé chemické látky, pustila se do kompletní změny domácnosti a péče v duchu filozofie non toxic. Po dvou letech non toxic péče začaly mizet i symptomy spojené s endometriózou a narušenou imunitou, z těchto se postupně zcela vyléčila. Mnoho let se také aktivně zajímá o alternativní terapie a věnuje se charitativním projektům.

Základní údaje

Termín 14. 4. 2024
Čas konání 10:00 - 18:00 hodin
Obtížnost
Délka semináře 7 hodin
Hodnocení / certifikát Ano

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter