ere

jednotlivý seminář

Klinická diagnostika

Podrobnosti

Klinická diagnostika je praktický seminář, jehož cílem je seznámit účastníky nejen s antropometrickou diagnostikou běžně používanou v klinické praxi naturopatů a praktiků funkční medicíny. Správná diagnostika a odebrání přesné anamnézy klienta je základem pro následnou péči a vypracování protokolu a naturopatického postupu a zároveň pomáhá terapeutovi včas odhalit skryté obtíže.
Pro efektivní a bezpečné sestavení plánu na míru klientovi je také důležité porozumět významům měření a jejich zdravotním souvislostem. Diagnostika umožňuje detailně zhodnotit aktuální stav klienta a pozorovat jeho změny mezi jednotlivými konzultacemi a vývoj jeho stavu v závislosti na aplikaci naturopatického protokolu. Porovnání údajů pomáhá nejen motivaci klienta, ale také sledování efektivity aplikace naturopatického protokolu. 
Tento seminář se věnuje teorii i praxi přesné diagnostiky, účastníci všechny úkony klinické diagnostiky trénují ve skupinách pod vedením a dohledem lektora.

Znalosti a dovednosti získané na tomto semináři jsou nedílnou součástí moderní praxe nejen pro naturopaty, ale i pro nutriční terapeuty, výživové poradce a zdravotnické profese.

Pro získání komplexních znalostí z oblasti diagnostiky doporučujeme zájemcům absolvovat také seminář Pohledová diagnostika a příčiny nemoci, který se koná v sobotu 4.11.2023.

Náplň semináře:

 • měření a význam váhy, výšky
 • měření a význam BMI
 • měření a význam obvodu pasu/boků
 • měření a význam oxymetrie (klidová, pohyb, polykání)
 • měření tlaku
 • měření pulsu
 • měření a význam bioimpedace
 • periferní smysly (chůze, monofilamentový test)
 • svalová síla (sezení, stoj, chůze)
   

V průběhu dne budou krátké přestávky a čeká vás také hodina pauza na oběd.

Informace pro studenty Školy Klinické Naturopatie: Tento seminář patří mezi povinné semináře pro obor Klinická naturopatie. Doporučeno pro studenty všech ročníků. Seminář se Vám započítá do studia jako 8 hodin kontaktní výuky.

Úroveň: **
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 

Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz.

Místo konání: Praha (přesnou adresu obdrží účastníci emailem) 

Vaše dotazy rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.

Co se dozvíte

 • Získáte praktické znalosti a dovednosti klinické diagnostiky.

Obdržíte

 • Každý účastník semináře obdrží skripta.
 • Každý účastník obdrží po absolvování semináře certifikát emailem.

O lektorovi

Kunftová Karolína, Mgr.

Mgr. Karolína Kunftová nejprve vystudovala přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, kde ji nejvíce nadchla biologie a fyziologie člověka i botanika. V posledním roce studia si vybrala studijní pobyt v holandském Maastrichtu, kde se věnovala oboru Public Health and Health Management. Poté pracovala v oblasti fyzio-fitness a současně jako HR managerka v IT firmách. Až v roce 2016 objevila naturopatii a ta ji změnila život. Vystudovala dvoj-obor Klinická nutriční medicína a Západní fytoterapie na Škole Klinické Naturopatie. Od roku 2018 se věnuje své naturopatické praxi. Ráda se neustále vzdělává a experimentuje, aby mohla svým klientům i studentům Školy Klinické Naturopatie být dobrou průvodkyní na cestě ke zdraví. V roce 2020, díky své mentorce Kateřině Boesenberg BHSc. ND, Karolína převzala kliniku Naturopathic Solutions v Praze, která je od roku 2022 zároveň klinikou studentskou. Karolína se také věnuje propagaci naturopatie na živo i v online světě.

Základní údaje

Termín 7. 10. 2023
Čas konání 9:00 - 18:00 hodin
Obtížnost
Délka semináře 8 hodin
Hodnocení / certifikát Ano

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter