ere

jednotlivý seminář

Filozofie, principy
a teorie naturopatie

Podrobnosti

"Naturopatie je léčebná věda, využívající vlastností přírodních sil, vody, vzduchu, slunečního světla, síly země, cvičení, odpočinku, správné stravy, různých druhů mechanických terapií a duševní a morální rovnováhy." - Benedict Lust

V tomto semináři Vám představíme počátky naturopatické profese, jejíž kořeny sahají až k Hippokratovi. Společně projdeme časovou osu od roku 460 př.n.l. až do současnosti a představíme si slavné myslitele a lékaře, kteří naturopatii propagovali a využívali. Prozkoumáme tradiční filozofie a principy, které jsou nedílnou součástí této profese. Představíme si možné přístupy k léčbě člověka, naturopatické modality včetně jejich správné aplikace, a ukážeme si propojenost jednotlivých druhů léčebných postupů s tzv. evidence based medicine (medicínou založenou na důkazech).

Program semináře:

  • Historie naturopatické profese – časová osa
  • Významné osobnosti
  • Principy naturopatie
  • Filozofie naturopatie
  • Teorie a přístupy naturopatie k řešení nerovnováhy organismu
  • Naturopatické modality a jejich efektivní aplikace
  • Naturopatická profese v současnosti a EBM (Evidence-based medicine - medicína založená na důkazech)

V průběhu dne budou krátké přestávky a čeká vás také hodina pauza na oběd.

Zpětná vazba z minulých ročníků:
"Vzhledem k tématu filozofie byl seminář plně vyhovující, začínám se seznamovat s myšlenkou Naturopatie a jsem nadšená, určitě se přihlásím na další semináře. " - Jarmila F.

Informace pro studenty Školy Klinické Naturopatie: Tento seminář patří mezi povinné semináře pro všechny studenty oboru Klinická naturopatie. Doporučujeme absolvovat v 1.ročníku. Seminář se Vám započítá do studia jako 7 hodin kontaktní výuky.

Úroveň: *
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 

Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz.

Místo konání: Praha (přesnou adresu obdrží účastníci emailem) 

Vaše dotazy rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.

Obdržíte

  • Výukový text a prezentaci emailem.
  • Každý účastník obdrží po absolvování semináře certifikát emailem.

O lektorovi

Hájková Pavla, Mgr.

Mgr. Pavla Hájková vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a mezinárodní rozvojová studia na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde poté tři roky pokračovala v doktorském studiu se zaměřením na výživu a přírodní medicínu v tzv. rozvojových zemích. Její pohled na výživu a zdraví člověka formovaly pracovní pobyty v jižní Francii a v západoafrické Ghaně, kde se podílela na projektech komunitního rozvoje. Zájem o přírodní medicínu a celostní přístup ke zdraví ji přivedl do Školy Klinické Naturopatie v Praze, kde absolvovala obory Klinická nutriční medicína a Západní fytoterapie. Od roku 2015 vede na Uherskohradišťsku vlastní privátní praxi "Přirozeně ke zdraví". Specializuje se zejména na výživový koučink, aplikaci léčebné výživy a individuální fytoterapie při zdravotních potížích a jako maminka tří malých dětí také na naturopatickou péči o matku a dítě. Věnuje se přednáškové činnosti a lektorství v oblasti výživy a zdravého životního stylu a se Školou Klinické Naturopatie spolupracuje na psaní studijních skript.

Základní údaje

Termín 20. 1. 2024
Čas konání 8:30 - 16:30 hodin
Obtížnost
Délka semináře 7 hodin
Hodnocení / certifikát Ano

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter